خدمات فنی شالمان و تعدادی از پروژه های مرتبط در هر زمینه در این قسمت معرفی می شوند. تصاویر عمدتا مربوط به حضور کارشناسان، مواد و محصولات شالمان در پروژه های منطقه هستند.

1- تکنولوژی بتن : مشاوره فنی و ارائه طرح اختلاط با انواع افزودنی های بتن

افزودنی ها برای افزایش لزجت، پمپ پذیری و کارایی بتن
شالمان : انواع افزودنی ها برای افزایش لزجت، پمپ پذیری، مقاومت، دوام و کارایی بتن
شالمان : انواع افزودنی ها برای افزایش لزجت، پمپ پذیری، مقاومت، دوام و کارایی بتن
شالمان : انواع افزودنی ها برای افزایش لزجت، پمپ پذیری، مقاومت، دوام و کارایی بتن
روان کننده ها و فوق روان کننده های بتن برای بهبود مشخصات بتن تازه و سخت شده در طول بیش از هشتاد سال در انواع پروژه ها در فصول گرم و سرد در کشورهای مختلف مورد استفاده بوده اند.
.
افزایش روانی و اسلامپ بتن با استفاده از فوق روان کننده ها، با حداقل نسبت آب به سیمان موجب افزایش مقاومت ، کاهش نفوذپذیری ، افزایش دوام و کاهش جمع شدگی و آب انداختگی بتن می شود.
.
حفظ اسلامپ برای بتن ریزی در فواصل طولانی خصوصا در فصل گرم با استفاده از روان کننده های دیرگیر انجام می شود. مزیت دیرگیر کننده های بتن همچنین کنترل دمای بتن تازه با کند نمودن سرعت هیدراتاسیون و جلوگیری از ایجاد درز سرد در بتن ریزی های حجیم می باشد.
.
برای پمپاژ بتن در مسافت های طولانی و یا افزایش لزجت بتن (کارایی و اسلامپ بالا بدون جداشدگی و آب اضافی) برای بتن ریزی در المان ها با تراکم بالای میلگرد می توان از فوق روان کننده های مناسب استفاده نمود. این مواد همچنین عملیات پرداخت نهایی بتن و ماله کشی را تسهیل می نمایند.
.
در فصل زمستان و هوای سرد استفاده از فوق روان کننده های کاهنده آب در مرحله تولید به همراه تسریع کننده بتن در مرحله بتن ریزی ، راه حلی مطمئن و استاندارد جهت جلوگیری از یخ زدگی بتن بوده و نیاز به انواع ضدیخ ها با ترکیب های نامشخص و غالبا مخرب را برطرف می سازد.
.
برای جبران اثرات منفی میکروسیلیس یا دوده سیلیس و نیز مواد حباب زا (هوازا) در مقاومت بتن، بایستی نسبت آب به سیمان را به کمک فوق روان کننده های کاهنده آب تا حد امکان کاهش داد.
.
جهت برخورداری از مزایای هرکدام از مواد معرفی شده و استفاده بهینه از آنها بایستی ماده مناسب همراه با سایر مصالح و سیمان مورد نظر در مرحله طراحی بتن مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد. همچنین می توان طرح اختلاط موجود را با توجه به تخصص و تجربه واحد فنی اصلاح نموده و مشخصات بتن را ارتقا داد.
.
طراحی بتن های ویژه از جمله بتن خود تراکم، بتن پر مقاومت ، بتن پایا و پر دوام ، بتن آب بند و مقاوم در برابر عوامل مخرب از جمله سولفات ها و… با استفاده از مصالح و افزودنی مناسب به سهولت قابل انجام است.
.

2- آب بندی و درزبندی سازه ها از مرحله بتن ریزی تا مرحله بندکشی کاشی و سرامیک

شالمان : آب بندی بتن و درزبندی سازه ها
شالمان : آب بندی بتن و درزبندی سازه ها
شالمان : درزبندی انواع درزهای سازه با ماستیک های مخصوص
شالمان : آب بندی سازه
آب بندی سازه های بتنی از مرحله طراحی و ساخت بتن با استفاده از افزودنی های مخصوص شروع شده و پس از اتمام بتن ریزی می توان از ملات های آب بندی دو جزئی پلیمری و چسب های اپوکسی با فرمولاسیون ویژه و یا محلول های امولسیون قیری استفاده نمود. همچنین چسب کاشی و سرامیک آب بند برای مرحله کاشیکاری و استفاده از مواد پایه نانو در بندکشی از جمله راهکارهای نوین اب بندی محسوب می شوند.
.
ماستیک های قیری سرد اجرا و گرم اجرا، انواع ماستیک های سیلیکونی و پلی یورتان برای درزهای انبساط، درزهای اجرایی و انواع درزهای داخلی و خارجی سازه مورد استفاده قرار می گیرند.

3- ترمیم و مقاوم سازی سازه های بتنی ، گروت ریزی و کاشت میلگرد

شالمان : ترمیم و مقاوم سازی بتن ، گروت ریزی و کاشت میلگرد
شالمان : ترمیم و مقاوم سازی سازه های بتنی
شالمان : ترمیم و مقاوم سازی بتن ، گروت ریزی و کاشت میلگرد
شالمان : ترمیم و مقاوم سازی بتن ، گروت ریزی و کاشت میلگرد
ملات های ترمیمی آماده تقویت شده با الیاف و گروت های پرمقاومت سیمانی و همچنین چسب ها و گروت های اپوکسی برای ترمیم و مقاوم سازی سازه های بتنی و برای کاشت بولت و میلگرد استفاده می شوند.

4- کفپوش های صنعتی و بهداشتی یکپارچه و ضد غبار پایه اپوکسی و پلی یورتان، چسب کاشی و سرامیک

کفپوش اپوکسی سیکا کفپوش صنعتی شالمان
شالمان : کفپوش صنعتی اپوکسی
شالمان : کفپوش صنعتی اپوکسی سیکا
شالمان : چسب کاشی و سرامیک
کارخانجات، سایت ها و مراکز صنعتی و بهداشتی و همچنین پارکینگ ها با توجه به حجم ترافیک یا فشار ناشی از بارهای سنگین و یا حضور مواد خورنده، نیاز به کفپوش هایی با مقاومت فشاری، سایشی و شیمیایی بالا دارند که از عمر و دوام قابل قبولی برخوردار باشند، چراکه کفپوش های کم دوام در فواصل زمانی کوتاه تر نیاز به ترمیم و بازسازی دارند و این امر مستلزم تعطیلی تمام یا قسمتی از واحد تولیدی یا صنعتی یا عدم تردد در پارکینگ های بزرک خواهد شد و در نهایت ضرر مالی مستقیم و غیرمستقیم چشمگیری به دنبال خواهد داشت.
.
کفپوش های ضد سایش سیمانی ، کفپوش های پایه اپوکسی و پلیمری در ترکیب با سیمان، انواع راهکارهای نو در تامین کف های یکپارچه و خود تراز با مقاومت بالا هستند که در ضخامت های چند میلیمتر تا چند سانتیمتر با زیرسازی مناسب اجرا می شوند.

.


.